هفتمین کنفرانس بین المللی آکوستیک و ارتعاشات - تهران، دانشگاه صنعتی شریف، دانشکده مهندسی مکانیک، 7-8 آذرماه 1396 ISAV K. N. Toosi Universitz of Technology

هفتمین کنفرانس بین المللی آکوستیک و ارتعاشات

English  English
صفحه اصلی  صفحه اصلی
معرفی کنفرانس  معرفی کنفرانس
کمیته ها  کمیته ها
موضوعات کنفرانس  موضوعات کنفرانس
فراخوان مقاله  فراخوان مقاله
ارسال مقاله  ارسال مقاله
سخنرانان کلیدی  سخنرانان کلیدی  جدید
ثبت نام  ثبت نام  جدید
اخبار  اخبار
خلاصه برنامه کنفرانس  خلاصه برنامه کنفرانس  جدید
کتابچه برنامه کنفرانس  کتابچه برنامه کنفرانس  جدید
کارگاه های آموزشی  کارگاه های آموزشی  جدید
پوستر کارگاه های آموزشی  پوستر کارگاه های آموزشی  جدید
نمایشگاه  نمایشگاه  جدید
پايان نامه/رساله برتر دانشجويی  پايان نامه/رساله برتر دانشجويی  جدید
مهندس برجسته  مهندس برجسته  جدید
مسابقه علمی دانشجويی  مسابقه علمی دانشجويی  جدید
حامیان  حامیان
نشریه علمی-پژوهشی  نشریه علمی-پژوهشی
حمايت مالی  حمايت مالی
جاذبه های تهران  جاذبه های تهران
تماس با ما  تماس با ما
bolt  ورود کاربران

   جاذبه های تهران

تهران

استان تهران با ۱۸۹۰۹ کیلومتر مربع مساحت، فضایی معادل ۲/۱ درصد مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده است. این استان از شمال به استان مازندران، از جنوب به استان قم، از غرب به استان البرز و از شرق به استان سمنان محدود می‌شود. استان تهران از نظر موقعیت جغرافیایی بین ۳۴ درجه و ۵۲ دقیقه تا ۳۶ درجه و ۲۱ دقیقه عرض شمالی و ۵۰ درجه و ۱۰ دقیقه تا ۵۳ درجه و ۱۰ دقیقه طول شرقی قرار دارد. در مورد ارتفاعات موجود در استان تهران می‌توان از رشته‌ کوه‌های البرز نام برد که این استان را از همسایه شمالی خود جدا می‌کند؛ این ارتفاعات از غرب به شرق افزایش می‌یابد و در قله دماوند به حداکثر ارتفاع خود می‌رسد. کوه‌های «سواد کوه» و « فیروزکوه » در سمت شرق استان تهران قرار دارند که از شرق به ارتفاعات «شهمیرزاد» می‌پیوندند. از دیگر ارتفاعات این استان می‌توان به کوه‌های حسن‌آباد و نمک در جنوب، بی‌بی‌شهربانو و اقاعذر در جنوب شرقی و ارتفاعات قصر فیروزه در شرق اشاره کرد .

استان تهران علاوه بر این که به عنوان مرکز سیاسی جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌باشد، که یکی از وجوه تمایز آن به شمار می‌رود، با ۱۰ شهرستان، به نام‌های دماوند، اسلامشهر، فیروزکوه، ری، رباط کریم، شمیرانات، ورامین، پاکدشت، پیشوا، شهریار و تهران، ۲۷ بخش، ۴۳ شهر، ۷۱ دهستان، ۱۳۵۸ آبادی و ۲۵۷۸ روستا، از استان‌های بسیار مهم کشور محسوب می‌شود .

تور مجازی تهران

جاذبه های گردشگری تهران

عمارت ها و كاخ هاي زيادي در تهران وجود دارد كه بيش ترين آن ها به دوره هاي صفويه و قاجاريه تعلق دارد، مدرسه هاي تاريخي و قديمي كه ، اغلب داراي مسجد نيز هستند، امام زاده ها و كليساهاي مختلف كه هر يك از ارزش هاي خاصي برخوردارند، عمارت ها و برج هاي معروف به همراه بازارهاي قديمي بخشي از ديدني هاي تاريخي شهرستان تهران است. سر در باغ ملي، باغ فردوس، كاخ شمس العماره، كليساي آشوريان، مسجد امام-بازار تهران، گورستان ظهيرالدوله و ده ها اثر مشهور ديگر را مي توان در اين شهر مشاهده نمود .

بناي مشهور شمس العماره كه در دوره قاجاريه و به دستور ناصرالدين شاه ساخته شده، در شهر تهران واقع شده و علاوه بر شهرت خاص خود از جاذبه هاي منحصر به فرد معماري نيز به شمار مي آيد .

مدرسه و مسجد سپهسالار از مدارس بزرگ و زيباي قرن سيزدهم هـجري قمري است كه در مركز شهر تهران واقع شده است. كليساي طاطاووس از قديمي ترين كليساهاي تهران بوده و به يقين اولين نشانه حضور متشكل ارامنــه در شهر تهــران است . برج ميدان آزادي يكي از بناهاي معروف تهران است كه نماد سياسي ايران در جهان بوده و تصوير آن معرف پايتخت جمهوري اسلامي ايران است. (عمارت دارالفنون كه از بناهاي به يادگار مانده اميركبير وزيربا كفايت ناصرالدين شاه قاجار) است و بناي بلند و باشكوه سردرب باغ ملي در مدخل ميدان مشق سابق و بازار تهران كه در زمان فتح علي شاه قاجار شكل گرفته از ديگر جاذبه هاي گردشگري شهر تهران است .

موزه‌هاي ايران باستان، ايران اسلامي، مردم شناسي، فرش، هنرهاي معاصر، صنايع دستي، آبگينه، كتابخانه و موزه ملك و حيات وحش و بسياري از موزه‌هاي ديگر تهران از جذابيت‌هاي آن به شمار مي‌آيند. از تماشاگه‌هاي تاريخ، پول، و زمان نيز مي‌توان به عنوان ديدني‌هاي تهران ياد كرد . برخی از جاذبه های شهر تهران در ذیل آورده شده است:

برج ميلاد

فاز اول بلندترين برج مخابراتي ايران با امكانات فوق العاده مدرن كه در قسمت شمالي تپه گيشا واقع شده است در تاريخ سه شنبه 16 مهر 1387 به بهره برداري رسيد.اين مركز ارتباطاتي بين المللي در مقايسه با ساير برج هاي دنيا رتبه چهارم را از نظر ارتفاع به خود اختصاص داده است. برج ميلاد كه جزئي از مجموعه يادمان محسوب ميشود در ميان چهار بزرگراه عمده پايتخت يعني بزرگراههاي همت،  چمران، حكيم و شيخ فضل الله نوري واقع شده و راههاي دسترسي متعددي براي آن پيش بيني شده است. مجموعه يادمان علاوه بر برج ميلاد شامل مركز همايش هاي بين المللي با ظرفيت 1700 نفر يك هتل 5 ستاره و مركز بين المللي تجارت و ارتباطات تهران هم ميباشد كه در حال حاضر مركز همايشها و جشنوا ره هاي بين الملل فعال است .

Description: http://imec.tums.ac.ir/UserFiles/Image/.bmp


برج آزادي

 برج آزادي نماد شهر تهران است كه در سال ۱۳۴۹ توسط معمار ايراني، حسين امانت طراحي و ساخته‌شد. اين برج، تا قبل از انقلاب ۱۳۵۷ به نام «برج شهياد» معروف بود هم اكنون به «برج آزادي» معروف گرديده ‌است. برج آزادي در ايران، نمونه‌اي از نماد و نشانه‌هاي شهري به طراحي و اجراي حسين امانت است كه معماري شاخص آن، تلفيق طاق‌هاي معماري قبل و بعد از اسلام و تبديل آن به نمادي زيبا به لحاظ معماري است. در اين طرح، معمار حتي به جزئيات اجراي بنا و نحوه چيدمان سنگ‌هاي نماد دقت وافري مبذول داشته تا در نهايت جز جز اجزا به كل واحدي بدل گردند .

Description: http://imec.tums.ac.ir/UserFiles/Image/azadi_freedom_sq_web.jpg


بازار تهران

 بازار تهران كه در مركز شهر واقع گرديده در زمان فتحعلي شاه (دوره قاجاريه) ساخته شده است.كه داراي تيمچه ها، بازارها، پاساژ ها و حجره ها و سراي ها ي متعددي ميباشد . امروزه اين مركز بعنوان فعالترين قطب اقتصادي تهران و شهرستانها كه كليه درخواست انها از اين مركز تجاري تامين مي شود شناخته شده است . بخشهاي مهمي از اين مجموعه عبارتند از : بازار عباس اباد . بازار بين الحرمين. بازار بزرگ . بازار امير . بازار اهنگرها . بازار جامع. بازار حاجب الدوله. بازار زرگرها. بازار كفاشها. بازار كاشفي و غيره . محدوده بازار تهران جزء محدوده طرح و ترافيك تهران محسوب مي شود .

 

Description: http://imec.tums.ac.ir/UserFiles/Image/%281%29.bmp


تاتر شهر

در محوطه جنوب غربي پارك دانشجو در چهارراه ولي عصر ساختمان مدور زيبايي قرار گرفته كه به تئاتر شهر موسوم است. علاوه بر سالن اصلي چندين سالن كوچك ديگر نيز در اين تئاتر وجود دارد كه متناسب با نوع و موضوع نمايش ها و تعداد مخاطبان انها به اجراهاي مختلف و متنوع تئاتري اختصاص مي يابند .

 

Description: http://imec.tums.ac.ir/UserFiles/Image/untitled11.bmp

 


شهرك سينمايي غزالي

اين مجموعه 19 هكتاري با پي گيري و فعاليت هاي شادروان علي حاتمي كارگردان مشهور سينما و تلويزيون توسط صدا وسيما براي ساخت مجموعه تلويزيوني هزار دستان ساخته شد و به تدريج دكورها و ساختمان هاي ديگري نيز به ان اضافه شد.در حال حاضر بازديد از اين مجموعه كه در كيلومتر 15 بزرگراه مخصوص كرج . خيابان هزاردستان قرار دارد براي عموم ازاد است.و بازديد كنندگان مي توانند از امكانات متنوع ان بهره ببرند .

Description: http://imec.tums.ac.ir/UserFiles/Image/untitled22.bmp

 

موزه ملي ايران

اين موزه كه در خيابان امام خميني ابتداي خيابان 30 تير واقع شده در سال 1316 هجري شمسي اغاز به كار كرده و تا سال 1366 به موزه ايران باستان معروف بود.در حال حاضر نيز قسمت اصلي موزه به موزه ايران باستان موسوم است. كه اشياء مربوط به هزاره هفتم پيش از ميلاد تا دوران اسلامي در ان به نمايش درامده است.موزه دوران اسلامي كه سابقا"در طبقه دوم موزه ايران باستان قرار داشت از سال 1375 به ساختمان جديدي كه در شرق موزه ايران باستان ساخته شده انتقال يافته است. در اين موزه بيش از 6000 قطعه اشياء مختلف باقيمانده از دوران اسلامي تا پايان دوره قاجاريه به نمايش درامده است .

Description: http://imec.tums.ac.ir/UserFiles/Image/untitled33.bmp


كاخ موزه سعد آباد

 مجموعه فرهنگي تاريخي موزه كاخ سعدآباد در حاشيه كوهپايه هاي توچال و دره سرسبز دربند در شمالي ترين قسمت تهران با مساحتي در حدود 110 هكتار قرار دارد. اين منطقه از شمال با كوههاي البرز، از شرق با گلابدره، از غرب با ولنجك و از جنوب با تجريش در ارتباط مي باشد كه در دوران قاجار محل استقرار و سكونت تابستاني شاهان اين سلسله بوده است. اين مجموعه پس از انقلاب اسلامي تبديل به موزه و يا كاخ موزه شد .

Description: http://imec.tums.ac.ir/UserFiles/Image/untitled44.bmp

 


موزه طبيعت و حيات وحش ايران

اين موزه كه غني ترين موزه تاريخ طبيعي ايران محسوب مي شود در يكي از شمالي ترين نقاط تهران در محله داراباد واقع شده و از سال 1372 اغاز به كار كرده است.در ساختمان دو طبقه ان 8 سالن وجود دارد كه در انها حيوانات زنده و تاكسيدر مي شده و يا تصاويري از حيوانات و جانوران و همچنين مناظري از دوران مختلف زمين شناسي ديده مي شود.در محوطه سر سبز و مملو از درخت ان نيز برخي حيوانات از قبيل شير. پلنگ.خرگوش و طاووس نگهداري مي شود .

 

Description: http://imec.tums.ac.ir/UserFiles/Image/untitled66.bmp


بوستان جمشيديه

از زيباترين و ديدني‌ترين بوستانهاي تهران بزرگ است و با مساحتي حدود ۱۰ هكتار در انتهاي خيابان شهيد باهنر واقع شده و از شمال به كوه كُلَك‌چال، از جنوب به باغ دولو، از شرق به خيابان جمشيديه و از غرب به جاده كلك‌چال محدود است. از ويژگي‌هاي اين‌پارك، درياچه، آبشار مجاور و نيز آبنماهاي سنگي است كه جلوه‌اي خاص دارند. اين پارك در ابتداي مسير اصلي صعود به پناهگاه كلك‌چال قرار دارد .

Description: http://imec.tums.ac.ir/UserFiles/Image/untitled77.bmp


پارك جنگلي چيتگر

 پارك چيتگر از بزرگترين پارك هاي جنگلي استان است كه در بيشتر فصل هاي سال از آن استفاده مي شود .

Description: http://imec.tums.ac.ir/UserFiles/Image/untitled88.bmp

 


دركه

يكي از از قديمي ترين و زيبا ترين محلات ييلاقي شميرانات است كه در امتداد دره مصفايي به همين نام به صورت شمالي-جنوبي و در دو طرف مسير رودخانه دركه واقع شده‌است. دركه از شمال به رشته كوه توچال، از شرق به اراضي دانشگاه و اوين، از غرب به بازوهاي كوه توچال و سعادت آباد، و از جنوب به اوين محدود است. اراضي دركه اعم از باغ‌ها و خانه با پلاك ثبتي ۶۹ اصلي در ثبت شميران شناخته مي‌شوند. قدمت دركه به حدود قرن پنجم هجري بر مي‌گردد و سادات ساكن در آن از نسل امامزاده سيد محمد والي از نوادگان علي بن حسين هستند. كشف سنگ‌هاي قبور، تنورهاي قديمي، هاونهاي سنگي تراش خورده هنگام خاكبرداري و احداث بناي امامزاده، همچنين جاري بودن چشمه آب در شمال بقعه متبركه مويد سكناي اوليه اهالي دركه در اطراف همين امامزاده مي‌باشد . علاوه بر بقعه و زيارتگاه سيد محمد والي، سه باب مسجد به نامهاي «جامع » ، امامزاده، و علي بن ابيطالب، يك باب حسينيه بزرگ، پنج مكان مورد احترام ساكنان دركه به شمار مي آيند. هفت حوض، جنگل و آبشار كارا، آبشار بند عبدالله، آبشار جوزك، پلنگ جوزك، پلنگ چال، اسپيو (آب سپيد)، هفت چشمه (هفت طيغاني )، و كفو (آب كف دار) معروف ترين جلوه‌هاي طبيعت زيبا و مترنم دره دركه هستند كه بر جاذبيت‌هاي گردشگري و كوه پيمايي آن افزوده‌اند .

 

Description: http://imec.tums.ac.ir/UserFiles/Image/untitled88.bmp


توچال

 توچال، قله‌اي در شمال تهران و به ارتفاع ۳۹۶۲ متر مي‌باشد كه بخشي از دامنه رشته‌كوه‌هاي البرز است. پناهگاه توچال، در قله توچال و در ارتفاع ۳۹۶۰ متري ساخته شده‌است.قله توچال يكي از مقصدهاي اصلي كوه‌نوردان تهران است. تله‌كابين توچال در پايان خيابان ولنجك و در ۳ كيلومتري ميدان تجريش در منطقه شميرانات واقع شده‌است. نسيم توچال مهمترين جريان محلي تهران است. اين نسيم باد توچال معروف بوده‌است .

 

Description: http://imec.tums.ac.ir/UserFiles/Image/untitled12.bmpقله دماوند

در حدود 100 كيلومتري شمال خاوري شهر تهران و در 26 كيلومتري شمال شهر دماوند قله دماوند با ارتفاع 5671 متر واقع شده است. كوه دماوند كه بلندترين قله فلات ايران و بالطبع مرتفع ترين كوههاي كشور ايران مي با شد . قله اي است مخروطي . و اتشفشاني است خاموش كه در دوران چهارم زمين شناسي فعال بوده و هنوز هم گازهاي گوگرد از ان متصاعد مي شود.اين قله كه در محدوده استان مازندران قرار دارد از برف دائمي پوشيده شده و در روزهاي صاف و افتابي از كرانه هاي درياي خزر و شهر تهران به خوبي ديده مي شود .

 

Description: http://imec.tums.ac.ir/UserFiles/Image/untitled13.bmp

 

دیگر جاذبه های گردشگری تهران را می توانید اینجا مشاهده نمایید.

 

Designed by WEBSYS / طراحی و راه اندازی توسط وب سیس همه پرسش ها و پیشنهاد های مربوط به این پایگاه را به سرپرست پایگاه بفرستید.
همگی دادگان این پایگاه برای انجمن آکوستیک و ارتعاشات ایران محفوظ است.